سفارش تبلیغ
صبا ویژن

آمادگی برای رابطه زناشویی

آمادگی برای رابطه زناشویی یکی از مهم‌ترین اصول داشتن یک رابطه جنسی با کیفیت است. رابطه زناشویی برخلاف باور عموم نه تنها صرفا یک نیاز و فعالیت پیش پا افتاده و غریزی نیست، بلکه مجموعه‌ای از پیچیده‌ترین و اصلی‌ترین فعالیت‌های روان و جسم آدمی می‌باشد. رابطه جنسی باکیفیت، یکی از ارکان تضمین کننده یک زندگی خوب و سالم است. بنابراین باید با افزایش آگاهی در زمینه مسائل جنسی و کنار گذاشتن غرور و تعصب، هم برای سلامت جنسی خود و هم همسرتان تلاش کرده و زندگی خود را سرشار از عاطفه، هیجان و شور سالم کنید. در این مطلب درباره یک بخش مهم از رابطه زناشویی، یعنی آمادگی برای رابطه صحبت خواهیم کرد.

 

منبع :  آمادگی برای رابطه زناشویی 

 

 

آمادگی برای رابطه زناشویی به چه معناست؟

وقتی کلمه رابطه به میان می‌آید، یعنی تعامل حداقل 2 نفر با هم. بنابراین برای اینکه بتوانید رابطه جنسی سالمی داشته باشید، باید هم به لذت خود و هم به لذت همسرتان فکر کنید. فراموش نکنید که فداکاری بیش از حد در این مورد هم به هر دو طرف آسیب خواهد زد. بنابراین برای اینکه دو طرف با کمال میل وارد رابطه جنسی شده و از آن لذت ببرند، لازم است که قبل از آن آماده شوند.

قدم اول آماده شدن برای برقراری رابطه زناشویی، شناخت از بدن و اندام جنسی خود و همسر است. نکته مهم در این مسئله، این است که صرف آمادگی اندام جنسی و تحریک شدن آن و ایجاد یک بستر مناسب، نباید رابطه برقرار کرد. برقراری رابطه جنسی در انسان کمی با حیوانات متفاوت می‌باشد و آن‌هم نقش مهم عواطف و احساسات در آن است وگرنه بدون درنظر گرفتن احساسات، میل جنسی یک غریزه است و بین انسان و حیوان تفاوتی نیست.

برقراری رابطه بدون در نظر گرفتن احساسات، مانند تشنه‌ایست که به او آب دریا می­‌دهید. او آب خورده است اما هرگز سیراب نخواهد شد. این اتفاق به مرور زمان شما رو از رابطه جنسی دلزده کرده و زمانی که دلتان نزدیکی می‌­خواهد، چون جسمتان پر است و ارضا شده، نمی‌­توانید رابطه لذت بخشی داشته باشید.

تماس با مشاور

 

بیشتر بخوانید : اولین رابطه جنسی | نکات مهم برای اولین رابطه زناشویی

چگونه می‌توان برای رابطه جنسی آماده شد؟

برای اینکه بتوانید برای برقراری یک رابطه جنسی سالم آماده شوید، ابتدا باید حس کنید که هم از نظر جسمی و هم از نظر روانی، آماده رابطه هستید و سپس بتوانید با همسرتان در این مورد صحبت کنید. هیچ چیز مانند صحبت کردن نمی‌تواند انسان‌ها را از روحیات هم آگاه کند. البته آماده شدن برای رابطه، در زن و مرد متفاوت است که در ادامه جداگانه آن را بررسی می‌کنیم. برای آشنایی با مباحث زناشویی مقاله آموزش سکس را نیز مطالعه نمایید.

1. آمادگی برای رابطه زناشویی | آماده شدن مردان برای رابطه جنسی

مردان بر عکس زنان، دفعات بسیار بیشتری برای رابطه جنسی آماده هستند. اگر از نظر جسمانی نگاه کنیم در یک روز و در صورت تقویت جسمانی، شاید 10 بار هم توانایی ارضا شدن و برقراری رابطه را داشته باشند اما در زنان این مسئله متفاوت‌تر است و برای آن‌ها صرفا ارضای جسمانی مهم نیست. مردان برای آماده شدن، باید از نظر جسمانی و روانی به اندازه کافی استراحت کرده و تغذیه مناسب داشته باشند. معمولا خستگی دلیل اصلی عدم تمایل مردان به رابطه است. مردان توجه و تایید شدن را دوست دارند و زمانی که از طرف همسرشان توجه و تمایل را ببینند، معمولا می‌­توانند تحریک شوند. مردان نیز همیشه فاعل بودن را دوست ندارند.

2. آماده شدن زنان برای رابطه جنسی

زنان به علت پیچیده‌تر بودن اندام‌های جنسی‌شان، معمولا به زمان بیشتر و مقدمات بیشتری نیاز دارند تا آماده رابطه باشند. برخی از نیازها و ملزومات زنان برای آماده شدن برای رابطه جنسی به شرح زیر است:

1. زنان برای رسیدن به تحریک کافی باید برای مدت طولانی عشق بازی را تجربه کنند. بوسه، نوازش، جملات تحریک کننده، ماساژ و اینگونه رفتارها شرط لازم و ضروری برای آماده شدن زنان است.

2. معمولا زنان محیط امن و کاملا خصوصی را ترجیح می‌­دهند و آماده کردن آن‌ها در مکان‌هایی که امن و کاملا خصوصی نیست، مقداری سخت خواهد بود.

3. زنان بیش از مردان به بدن خود حساس هستند و برای اینکه بتوانند آماده رابطه شوند، نباید از اندام خود احساس ناراضی بودن بکنند.

3. مسئولیت‌های هر دو زوجین برای آماده شدن خود و همسر

برخی از مسائل نیز برای داشتن یک رابطه سالم و ایجاد آمادگی روانی، زن و مرد ندارد. مسائلی مانند تمیزی خانه، داشتن مکالمات نسبتا کافی درباره مسائل روزمره، همکاری در تمام کردن کارهای ناتمام خانه، کمک به خواباندن بچه‌ها، آماده کردن لباس یا تزئینات خاصی که برای یک تحریک روانی لازم است و از این دسته مسائل، مسئولیت مشترک زن و مرد برای داشتن یک رابطه سالم است.

 

بیشتر بخوانید : ارتباط صحیح با همسر | عوامل و موانع ارتباط خوب با همسر

 

آمادگی برای رابطه زناشویی | اگر آماده نیستم چگونه به همسرم بگویم؟

یکی از مسائل مهمی که ممکن است باعث مشکل در رابطه زناشویی شود این است که امکان دارد در برخی از موارد مرد یا زن، برای برقراری رابطه جنسی آماده نباشند اما طرف مقابل اصرار به نزدیکی داشته باشد. اولین اقدام، پیشگیری از بروز مشکل است. یعنی زن و مرد باید قبل از ازدواج یا نهایتا در اولین روزهای ازدواج حتما درباره نیازهای جنسی خود، میزان نیاز و دفعاتی که دوست دارند یا می‌توانند رابطه داشته باشند، با هم صحبت کنند. اگر همسرتان در مورد این مسئله درک داشته باشد و شما نیز با او صادق باشید و به زور تن به رابطه ندهید، قطعا از بروز این مشکل جلوگیری می‌شود. چند نکته کوتاه برای حل این مسئله عبارتند از:

1. وقتی دلتان خواست با آغوش باز بپذیرید

یک نکته مهم این است که اگر همسرتان درخواست رابطه کرد و شما آماده بودید، حتما استقبال کرده و بدون هیچ گونه حس بد، درخواست او را بپذیرید. این مسئله باعث می‌­شود همسرتان درک کند که شما مشکلی با رابطه با او ندارید و اگر زمانش باشد، بسیار هم در این مورد عالی هستید.

2. آیا زنان مجبورند به رابطه تن دهند

همانطور که گفته شد معمولا مردان بیش از زنان تمایل به برقراری رابطه، آن هم سریع و فقط برای ارضای نیاز جسمی دارند. نمی‌توان گفت که تظاهر کنید و برای بقای زندگی به هر قیمتی به خواسته همسرتان تن بدهید، اما اگر حس کردید که می‌توانید رابطه برقرار کنید و این مسئله به شما آسیب نمی‌رساند، حتی اگر میل ندارید هم به همسرتان برای ارضا شدن کمک کنید. معمولا مردان توقع زیادی از رابطه ندارند و زنان می‌توانند با کمی همراهی، این کار را انجام دهند.

3. آمادگی برای رابطه زناشویی | زمانی که مرد آماده نیست

مسئله برای زوجینی که در آن تمایل زن از مرد بیشتر است، کمی پیچیده‌تر می‌شود. زیرا مردان به سادگی ارضا می‌شوند اما زنان برای ارضا شدن، پیش نوازی، تحریک شدن، رابطه طولانی و نوازش‌های بعد از نزدیکی را نیاز دارند و برای مردی که خسته است، انجام تمام این مراحل بسیار سخت می‌شود. در طرف مقابل اگر زن نیاز خود را سرکوب کند، فشار بیشتری نسبت به مرد متحمل می‌شود.

این مسئله بسیار پیچیده است اما به طور کلی زن و مرد باید بتوانند در مورد نیازهایشان راحت با هم صحبت کنند. زوجین باید در این مورد توافق کرده و یک میزان حداقل و حداکثری برای رابطه تعیین کنند. این مسئله به مرور زمان باعث شرطی شدن دو طرف شده و بدن نیز یاد می‌گیرد که نیازهایش را مدیریت کند. البته به این سادگی هم نیست و شما حتما به همراهی یک روانشناس و متخصص نیاز دارید. برای دریافت مشاوره جنسی کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه مسائل جنسی می‌توانید در ساعت از روز برای مشاوره جنسی تلفنی از طریق شماره 02166419012 با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

چگونه می‌توان آمادگی کافی برای رابطه جنسی را به دست آورد؟

برای ایجاد آمادگی در مرحله اول لازم است زن و شوهر در این مورد با یکدیگر صحبت کنند تا از خواسته‌ها و نیازهایشان آگاه شوند. صحبت کردن با یک متخصص نیز می‌تواند در زمینه کسب آمادگی جنسی تا حد زیادی به شما کمک کند.

 

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

سراسر کشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفنی با موبایل و رزرو وقت حضوری

 شماره تماس با موبایل : 66419012-021

 

منبع :  آمادگی برای رابطه زناشویی